طراحی وب سایت | خدمات سئو حرفه ای | بازاریابی اینترنتی

سئو سایت برای کسب رتبه اول گوگل

سئو سایت و نکته های آن

سئو سایت برای شما علاقمندان به یادگیری سئو یک مقاله که در آن صفر تا صد انجام سئو و بهینه سازی سایت را آموزش می دهیم تهیه کردیم , مطمئنم بعد از خواندن این مقاله دیگر سوالی برای شما در باره سئو نمی ماند در این مقاله شما موارد زیر را یاد میگیرید:

۱-سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

۲-سئو داخلی چیست؟

۳-فاکتور های مهم در سایت

۴-سئو خارجی چیست؟

۵-فاکتورهای دامنه

۶-سئو رایگان

۷-تعرفه سئو سایت

۸-سفارش سئو سایت

سئو سایت یا بهینه سازی سایت چیست؟

قبل از انجام بهینه سازی سایت این مقاله را بخوانید تا به اهمیت خدمات سئو پی ببرید.این روزها کلمه سئو  را زیاد میشنوید,شاید بپرسد سئو چیست؟سئو به همراه کلمه بهینه سازی سایت می آید.

بعضی وقت ها در بعضی از مقالات سئو ,شما سئو و بهینه سازی سایت را به شکل دو کلمه که متفاوت است می بینید ولی بعضی وقت ها سئو یا بهینه سازی سایت را به عنوان یک کلمه هم معنی می بینید.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، افزایش تعداد و کیفیت ترافیک وب سایت شما از طریق جستجوی افراد با موتور های جستجویی همچون گوگل است.

سئو خارجی سایت

چگونه SEO کار می کند?

شما ممکن است از یک موتور جستجو به عنوان یک وب سایت بازدید کنید و در قسمت Texbox آن یک سوال تایپ کنید. در موتورهای جستجویی چون گوگل، یاهو، بینگ، و یا هر موتور جستجو دیگر شما با استفاده از قسمت جستجوی آن پاسخ سوال های خود را  با یک لیست طولانی از لینک به صفحات وب میگیرند که به طور بالقوه می توانند به سوال شما پاسخ دهد.

اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه چیزی در پشت این فهرست جادویی از لینک ها قرار دارد؟

سئو وب سایت چگونه کار می کند

در اینجا منظور گوگل(یا هر موتور جستجو که از آن استفاده می کنید)  است که چگونه کار می کند:گوگل یا هر موتور جستجو دارای یک خزنده است که اطلاعاتی را در مورد تمام محتوایی که می توانند در اینترنت پیدا کنند جمع آوری می کند.

همه ی خزنده ها مقدار ۱ و ۰ را به منظور ایجاد یک شاخص به موتور جستجو می برند. این شاخص سپس توسط یک الگوریتم تغذیه می شود که تلاش می کند تمام داده ها را با جستجوی شما مطابقت دهد و درست ترین نتیجه را در پاسخ به سوال شما نشان دهند.

موتورهای جستجو در سئو سایت

در (SEO (search engine optimaiz قسمتی به نام بهینه سازی دارد,بهینه سازی یعنی که افرادی که محتوای جدید برای سایت خود تولید می کنند و آن را در سایت خود قرار می دهند  محتوایی مفید و غنی باشد.

برای همه موتور های جستجو مخصوصا گوگل این کار بی نهایت با ارزش می باشد و افرادی که در موتور های جستجو به دنبال موضوعات مختلفی هستند به سمت سایت هایی هدایت می کنند که در آن ها محتوای جدید و مفید قرار دارد.

فاکتور های مهم در سئو سایت

گوگل از حدود ۲۰۰ فاکتور مختلف برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کند.البته تعداد این فاکتور های ارزیابی ثابت نیست از این تعداد بعضی از فاکتور ها برای رتبه بندی بسار مهم می باشند و شما بعد از طراحی سایت باید این موارد را انجام دهید و بعضی ها دارای ارزش کمتری هستند و تاثیر مستقمی ندارند.

 

سئو داخلی سایت

سئو داخلی چیست؟

بهینه سازی صفحه شما، تأثیر عمیقی بر رتبه بندی آن دارد. در اینجا عوامل بهینه سازی صفحه که می توانند بر نتایج جستجو تاثیر بگذارد را برای شما ذکر می کنیم تا بعد از خواندن آن حتما در سئو سایت خود از آن استفاده کنید:

۱-کلید واژه در تگ عنوان:

عنوان متا تگ یکی از قویترین سیگنال های مربوط به یک موتور جستجو است. تگ خود به معنای توصیف دقیق محتوای صفحات است. موتورهای جستجو از آن برای نشان دادن عنوان اصلی نتیجه جستجو استفاده می کنند.

از جمله یک کلمه کلیدی در آن به موتور جستجو نشان می دهد صفحه را برای چه چیزی رتبه بندی کند.

در حالت ایده آل کلمه کلیدی باید در ابتدای تگ عنوان قرار گیرد. صفحات بهینه شده در این روش بهتر از صفحاتی است که کلید واژه نزدیک به پایان تگ عنوان هستند.

۲-کلید واژه در تگ meta description

سئو سایت در meta description

اهمیت برچسب توصیف متا امروز اغلب در SEO مورد بحث قرار می گیرد. با این وجود هنوز به عنوان یک سیگنال مهم برای موتورهای جستجو استفاده می شود. همچنین برای گرفتن کلیک کاربر, از صفحات نتایج جستجو بسیار تاثیرگذار است.

کلمه کلیدی در تگ meta description ، باعث میشود وقتی کاربر به دنبال موضوع خاصی هست که کلمه کلیدی آن موضوع در meta description می باشد می تواند آن سایت را به کاربر پیشنهاد بدهد.

۳- کلید واژه در تگ H1

برچسب H1 یکی دیگر از فاکتورهای مربوطه است که به عنوان توضیحی از محتوای صفحه ارائه می شود. به رغم بحث در حال انجام در مورد اهمیت آن، هنوز یک فاکتور خوب است که کلمات کلیدی سایت خود را در یک برچسب منحصر به فرد در در تگ H1 یک صفحه قرار دهید.

۴- تکرار نکردن کلمه کلیدی در صفحه بصورت غیر اصولی

کلمات کلیدی  را بیشتر از حد معمول در صفحات سایت خود کپی نکنید. تا همین اواخر، پر کردن صفحه سایت با کلمات کلیدی ، راهی مطمئن برای افزایش رتبه بندی آن سایت برای یک کلیدواژه خاص بود. این مورد دیگر نیست.

با استفاده از کلمه کلیدی در متن، یک سیگنال ربطی از آنچه در مورد محتوا وجود دارد،به موتور های جستجو ارسال می شود. با این وجود، چگونه قرار  گرفتن آن دیگر به روال سابق نیست.

۵- محتوای تکراری

محتوا تکراری در سئو سایت

همه فاکتور ها نمی توانند رتبه  سایت شما را به نحوی مثبت تحت تأثیر قرار دهد. داشتن محتوای مشابه و تکراری در صفحات مختلف سایت شما واقعا می تواند به رتبه سایت شما را آسیب بزند. از تکرار مطالب اجتناب کنید و برای هر صفحه مطابی غنی و مفید قرار دهید.

۶- بهینه سازی تصویر

بهینه سازی تصویر در سئو سایت

این تنها متن نیست که می تواند در یک صفحه بهینه سازی شود، بلکه رسانه های دیگر نیز هستند. برای مثال، تصاویر می توانند سیگنال های مربوط به موتور جستجو را از طریق متن، عنوان و توضیحات  که برای خود  تصویر هستند به آن ها ارسال کنند.(alt,title)

۷- به روز رسانی محتوا

الگوریتم گوگل ترجیح می دهد محتوای تازه به روز شده در سایت قرار بگیرد. این بدان معنا نیست که شما مجبورید صفحات خود را همیشه ویرایش کنید.شاید شما بگویید که من یک فروشگاه اینترنتی دارم که در آن فقط محصول قرار دارد,این تفاوت را گوگل متوجه می شود.

البته یک توصیه برای کسانی که فروشگاه اینترنتی دارند این است اگر محصولی که وارد سایت می کنید دارای قسمت توضیحات باشد برای آن توضیحاتی بگذارید مثلا : ویژگی ,اندازه,قیمت,رنگ بندی و توضیحاتی از این قبیل که باعث می شود محصول شما را بیشتر معرفی کند.

آپدیت محتوا در سئو سایت

۸-لینک خارجی

پیوند به صفحات معتبر سیگنال های اعتماد به موتور جستجو را می فرستد.وقتی شما به کلمات مورد نظر در موضوع لینک سایت ای مرتبط می دهید به موتورهای جستجو مخصوصا گوگل این سیگنال را می فرستید که درباره موضوع پرداخته شده در محتوای شما سایتی معتبر هم وجود دارد.

۹-پیوندهای داخلی

پیوند صفحات در سایت شما می تواند قدرت خود را بین صفحه های مختلف منتقل کند.

بک لینک سازی در سئو سایت

۱۰-کلید واژه در URL

از جمله کلمه کلیدی  که در URL Slug(بیتی است که پس از “.com /” بخشی از URL ظاهر می شود (گفته شده است که یک سیگنال ربط دیگر را به Google ارسال کند .

فاکتور های مهم در سئو سایت

در اینجا عوامل خاصی در مورد سایت وجود دارد که می تواند بر قابلیت جستجوی سایت شما تأثیر بگذارد:

۱- نقشه سایت

sitemaps_and_seo

یک نقشه سایت به موتور جستجو کمک می کند تا تمام صفحات سایت شما را ایندکس نماید. این ساده ترین و کارآمد ترین راه برای گفتن  به گوگل است که چه صفحاتی در وب سایت شما وجود دارد.

۲- اعتبار دامنه

اگر شما یک سایت در زمینه طراحی سایت دارید باید محتوایی که در آن قرار می دهید غیر مرتبط نباشد و لینک هایی که به سایت می دهید و یا از سایت های دیگر میگیرید هم مرتبط باشد این مورد از نظر گوگل مهم می باشد و به بالا رفتن اعتبار دامنه شما کمک می کند.

۳- محل سرور

برخی از  کارشناسان سئو بر این باورند که یک موقعیت سرور به رتبه بندی سایت ها برای آن کشور یا منطقه کمک می کند.

۴- بهینه سازی سایت برای موبایل

بهینه سازی سایت برای موبایل

 

فقط یک سال پیش، ۴۶ درصد از جستجوگران به طور انحصاری برای تحقیق از تلفن همراه استفاده می کردند و این آمار روز به روز در حال گسترش می باشد. تعجب نکنید که داشتن یک سایت بهینه شده در موبایل بر روی رتبه بندی سایت ها تاثیر می گذارد.

۵- ثبت سایت در گوگل وب مستر:

سایت خود را گوگل وب مستر ثبت کنید.گوگل وب مستر یکی از ابزارهای مهم می باشد شما در آنجا می توانید بهترین آنالیز را بر روی سایت خود داشته باشید و روند تغییرات سایت خود را ببینید. این ابزار اطلاعات ارزشمندی را فراهم می کند که می توانید از آن برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید.

سئو خارجی سایت

سئو خارجی در سئو سایت

هنگام رتبه بندی صفحات شما، گوگل به عوامل خارج از سایت شما نیز نگاه می کند. در اینجا برخی از موارد کلیدی  که وجود دارد را برای شما بیان می کنیم:

۱- تعداد دامنه های مرتبط

تعداد دامنه های مرتبط با شما(از نظر دادن لینک و گرفتن لینک) یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی است.

۲- تعداد صفحات پیوند داده شده

ممکن است برخی از پیوند از یک دامنه خاص به سایت شما وجود داشته باشد تعداد آنها یک عامل رتبه بندی است. با این حال، بهتر است که لینک های بیشتری از دامنه های فردی، نه از یک دامنه واحد داشته باشیم.

۳- Domain Authority

همه صفحات یک سایت  از نظر اعتبار برابر نیستند. با ابزار moz bar شما میتوانید اعتبار یک صفحه از سایت را  بسنجید.اگر قرار است از سایت خود به صفحه ای دگر از سایت دیگر لینک بدهید سعی کنید به صفجه ای با Domain Authority لینک بدهید. بنابراین، شما باید تلاش کنید که لینک هایی را از وب سایت های با Domain Authority بگیرید.

۴- مرتبط بودن لینک

برخی از  کارشناسان سئو بر این باورند که پیوندهایی از صفحات مربوط به موضوع صفحات شما، برای موتورهای جستجو با ارزش  تر هستند.

۵-لینک های do follow در برابر لینک های no follow

گوگل رسما اظهار داشت که پیوندهایno follow را نمی شمارند. بنابراین تعداد لینک های شما رتبه بندی سایت شما را نیز تحت تأثیر قرار دهد.این را بدانید از ۱۰۰ درصد بکلینک هایی که می سازد فقط ۳۰ درصد باید نوفالو داشته باشد.

۶- تنوع انواع لینک

 

تنوع در بک لینک سازی برای سئو سایت

 

نوع لینک هایی که به سایت شما  داده می شود نیز اهمیت دارد. لینک های بیشماری از یک نوع ممکن است یک نشان از وجود هرزنامه باشد و رتبه بندی شما را منفی کند.

۷-پیوندهای متنی

عنوان مثال گفته شده است که پیوندهای موجود در محتویات صفحه ، ارزش بیشتری نسبت به لینک ها در نوار کناری دارند.پس سعی کنید به کلمات لینک بدهید.

۸-Link anchor(لنگر گاه)

یک عامل رتبه بندی قوی متن لینک دار به  یک پیوند می باشد. امروزه می توان آن را به عنوان یک شاخص اسپم وب مورد استفاده قرار داد، که رتبه بندی سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

فاکتور های دامنه

فاکتورهای دامنه در سئو سایت

در نهایت، دامنه سایت شما نیز می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارد. بعضی از سیگنال های دامنه به یک اندازه قوی نیستند، موارد مهم در دامنه که تاثیر گذار است :

۱-طول ثبت نام دامنه

گوگل دامنه هایی را که برای مدت بیش از یک سال ثبت نام کرده اند، قابل اعتمادتر می داند.

۲-تاریخچه دامنه

شما ممکن است اولین فردی که دامنه را ثبت کرده نباشید. و اگر دامنه شما در گذشته جریمه شده باشد، تاریخچه آن ممکن است بر رتبه بندی فعلی آن تأثیر بگذارد.

۳-فرمت TLD کشور

اگر شما سعی می کنید یک بازار محلی خاص را هدف قرار دهید، گفته می شود که داشتن یک دامنه با یک TLD خاص کشور (.pl، .co.uk یا .ie برای مثال) کمک خواهد کرد که رتبه بندی بهتر برای آن مکان را بدست آورید.

سئو رایگان

سئو رایگان برای وب سایت

شاید در دنیای مجازی و فضای اینترنت به تبلیغی با عنوان سئو رایگان برخورده اید و از طرفی وقتیکه خودتان برای سئو سایت خود اقدام کردید با هزینه و قیمت های مختلفی روبرو می شوید و این بیشتر از قبل شما را سردرگم تر می کند و از خود می پرسید که آیا سئو رایگان وجود دارد یا نه؟

برای اطلاعات بیشتر به این لینک بروید(سئو رایگان)

تعرفه سئو سایت

حال که به بعضی از نکات تاثیر گذار در سئو سایت آگاه گشته اید دریافتید که سئو سایت کار راحتی نیست و اگر به یک کارشناس سئو سپرده نشود به کسب و کار شما ضرر های جبران ناپذیری وارد می شود.شاید بپرسید که تعرفه خدمات سئو چقدر است؟

این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید هیچ متخصص . کارشناس سئو بدون دیدن سایت شما نمی تواند به شما یک قیمت برای سئو وب سایت شما ارائه دهد. سئو وب سایت کاری نیست که فقط یکبار انجام شود بلکه کاری است که باید مدوامت داشته باشد.سئو سایت کاری مداوم است و نتیجه ای که دارد به این کار مدوام می ارزد.برای اینکه بتوانید اطلاعات لازم را از تعرفه خدمات سئو داشته باشید اینجا را کلیک کنید.

سفارش سئو سایت

حال اگر تصمیم گرفتید که سایت خود را سئو کنید پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه با کارشناسان سئو جهان سایت تماس بگیرید با خدمات سئو ما آشنا شوید و دو پلن سئو پایه و سئو ابتدایی را مطالعه نمایید.طراحی سایت | طراحی وب سایت