طراحی وب سایت | خدمات سئو حرفه ای | بازاریابی اینترنتی

نبایدهای طراحی سایت

۱٫ به مخاطبان هدف خود اهمیت دهید.

از اصلی ترین نکاتی که در طراحی یک سایت باید مدنظر قرار دهید این است که بدانید که بازدیدکنندگان اصلی سایت چه کسانی هستند. این مخاطبان هدف در طراحی سایت حرفه ای، اولویت بالایی دارند و باید نیازهای آن ها را در طراحی تمام بخش های سایت، مد نظر قرار داد. برای طراحی سایت حرفه ای باید نیازهای آنان را مد نظر قرار دهیم و قبل از هر کاری در انجام پروژه، نیازهای بالقوه آنان را مشخص کنیم. لیست این مخاطبان را می توانید در پروپوزال طراحی سایت خود اضافه کنید.

۲٫ از به کار بردن سخنان دست و پا شکسته و بی معنی خودداری کنید.

مخاطبان شما هیچ شناختی نسبت به شما و کارهایی که در سایت خود انجام می دهید ندارند، پس آنها را با سخنان دست و پا شکسته، سخنان پیچیده و بی معنی، عبارات تکنیکی، تخصصی و کلمات کلیشه ای بمباران نکنید. به آنچه که عرضه می کنید نگاهی نزدیک و دقیق تر داشته باشید، سپس برای بازدیدکنندگان سایت خود با زبان ساده شرح دهید که دقیقاً چه کاری انجام می دهید و چه خدماتی به آنها ارائه می نمایید.

۳٫ محتوای سایت خود را یکنواخت قرار نداده و از محتوای استاتیک دوری کنید.

امروزه محتوا نقش بسیار مهمی را در طراحی سایت حرفه ای ایفا می کند. خصوصاً این مسئله در تغییرات الگوریتم های گوگل هم نقش اساسی داشته است. به همین علت شما باید محتوایی جدید و مناسب داشته باشید. با بروز رسانی محتوای سایت می توانید رنکینگ سایت خود را افزایش دهید. پس در هر وب سایتی که طراحی می کنید، یک قسمت اخبار و یا Blog در نظر بگیرید.

۴٫ در طراحی سایت حرفه ای از Flash استفاده نکنید.

بعضی از وب سایت ها هنوز بر استفاده از Flash پا فشاری میکنند، غافل از این که استفاده از فلش یک اشتباه بزرگ در طراحی سایت می باشد.
فایل هایFlash ، می توانند ضربه بزرگی به روند فروش کلی سایت بزنند. یک دلیل این است که موبایل ها، فایل های Flash را پشتیبانی نکرده و قالبیت خواندن آنهارا ندارند. این در حالی است که حجم ترافیک قابل توجهی از این طریق به سایت ها می آید و این خود دلیلی است اساسی برای استفاده نکردن از فایل های Flash.

دلیل دیگر این که محتوای فایل های Flash توسط کرولرهای موتورهای جستجو خوانده نمی شوند(اصطلاحاً کرول نمی شنود) و به همین دلیل بهره وری سایت را با مشکل مواجه کرده و شما را از آن هدفی که انتظار داشتید (منظور افزایش ترافیک و رنکینگ سایت) دور خواهد کرد.طراحی سایت | طراحی وب سایت